IMG_7297

IMG_7298

Program-Cupa-Equestria-2016-2

image004

Programul probelor sportive al competiției Finala Salonul Calului, 22-25 Septembrie 2016:

Program-Cupa-Equestria-2016-1

image004

Gasiti mai jos programul competițional al probelor sportive din cadrul Cupei Equestria la Obstacole, 14-17 Iulie 2016, precum si cateva aspecte organizatorice ale evenimentului, de interes pentru participanți:

Program-Cupa-Equestria-2016-3

image004

Cupa „Equestria” la dresaj 24-26 iunie 2016

image004

In zilele de 10-11 mai Clubul Equestria a fost organizatorul si gazda primei clinici de dresaj din Romania, dupa o pauza de șapte ani, clinică susținută de multiplul campion olandez Eddy de Wolff van Westerrode. Solicitările fiind multe, a fost depașit numarul maxim de cai acceptați la o astfel de clinica (10 cai), de data aceasta participând 14 cai din întreaga țară.

Clubul Equestria a fost reprezentat de Maria Ardelea Bogoescu, cu caii Con Palermo, San Landino si Elmo, si de Ozana Moraru, cu Stormy Weather.

clinica-dresaj

Prezența multiplul campion olandez Eddy de Wolff van Westerrode la prima clinică de dresaj din România, după o pauză de șapte ani, s-a bucurat de spații largi în presă. Reamintim câteva titluri:

image004

Deschidem sezonul competițional la Equestria cu Circuitul Salonul Calului, aflat in acest an la a cincea ediție consecutiva.Gasiti aici programul evenimentului: 16 probe sportive de sarituri peste obstacole, pe diverse categorii si grade de dificultate.